ФІЗИЧНА ТА РУХОВА АКТИВНІСТЬ НА 2018 РІК

Напевно не має такої людини, яка би не хотіла бути здоровою та активною протягом свого життя. Безліч порад та рекомендацій ми шукаємо та чуємо щодня. Комусь щось вдається вже робити сьогодні. Комусь важко почати діяти і він планує це робити з понеділка, з першого числа місяця або чекає зручного моменту.

Для того щоб легко встановити цілі нам потрібно їх конкретизувати. І сьогодні я пропоную ознайомитись з порадами по фізичній та руховій активності. Звичайно, Ви будете їх підбирати відповідно до свого віку. Сьогодні наприклад людям віку від 18 до 65 років кожного тижня потрібно 150 хвилин активності. Це може здатись не так багато. Але насправді лише 1 з 5 дотримується цих норм.

На сьогодні ми дуже багато свого часу витрачаємо на сидіння. В середньому це близько 10 годин на день. І ми розуміємо, що це має негативні наслідки. Я рекомендую скоротити ці 10 годин сидіння та отримати 150 хвилин рухової та фізичної активності на тиждень. А саме ось таким планом дій:

Щодня 10 хвилин ранкової гімнастики. Прокинувшись виконуєте ходьбу, вправи, біг, стрибки, присідання, віджимання. Це чудовий спосіб прокинутися.

Знайдіть спосіб зробити ваш маршрут більш активним. Це означає, що виходити з автобуса чи метрополітену на одну або дві зупинки раніше. Це може бути пішки або їзда велосипеді до місця Вашої роботи. Можливі варіанти щодня або 2-3 рази на тиждень. Вибір за Вами! Це корисно та ефективно для Вашого здоров`я!

Щонеділі знаходьте час на годину прогулянки. Тривалі прогулянки чудово підходять для Вашого здоров’я. Просто буваючи на вулиці, можна підняти настрій та зняти стрес. Але ми часто про це цілком забуваємо.

Знайдіть фізичну активність по душі. Почніть нею займатись хоча би раз на тиждень. Спробуйте біг, йога, пілатес, скандинавська ходьба, танці.Можливо, це буде те чим Ви займались у дитинстві. А можливо, це буде щось нове для Вас.

Проходьте щодня 10 000 кроків. Чим більше кроків Ви проходитиме за один день, тим краще. Але поставте реалістичну ціль.

Намагайся щодня розтягуватись. Знаходьте час щодня на роботі, щоб розтягнутися на пару хвилин. В ідеалі, Ви повинні намагатися розтягнутися хвилину або дві кожні 45 хвилин. Але гарним початком для Вас буде хоча би декілька разів протягом дня.

Щоб легше ставити цілі та йти до них рекомендую:
Допоможіть другові, членам сім’ї чи колегам разом з Вами вести більш активне життя. Простіше постійно виконувати, коли у вас є хтось, хто робить Вас відповідальним перед собою і разом робити це веселіше.

Встановлюйте конкретну цілі. Незалежно від того, чи потрібно робити одне розтягнення, 10 присідань. Це може допомогти збільшити Вашу довіру, підняти самооцінку та здатність справлятися зі стресом.

Вирішіть робити те, що можете, щоб налаштувати себе на успіх. Це починається з хорошого сну, обмеження часу сидіння за екраном монітора, почати більше рухатися. Це може звучати як складний виклик, але коли ви розбиваєте його на менші цілі, воно стає більш досяжним. І поки ви рухаєтеся в правильному напрямку, робіть прогрес, відзначайте перемоги та налаштовуйте себе, що ви будете робити все, що від Вас залежить, щоб вести щасливий і здоровий спосіб життя.