Рак і чоловіче здоров`я

Експерти вважають, що чоловіки повинні знати, які симптоми вимагають термінового звернення до лікаря. Але коли мова заходить про візит до лікаря, більшість чоловіків прагне його відкласти. Багато хто з них ніколи в житті б не звернулися за медичною допомогою, якщо б на цьому не наполягали жінки.

Лікарі кажуть, що таке ставлення чоловіків до власного здоров’я — дуже сумний факт. Регулярні обстеження допомагають виявити рак та інші захворювання на ранніх стадіях. Якщо рак виявлений на ранній стадії, є безліч варіантів лікування, а значить, вірогідність успіху набагато вище.

Рак є серйозною небезпекою для чоловічого здоров’я. Але підозрюючи про існуючу загрозу і вміючи розпізнавати її основні симптоми, чоловіки зможуть отримати шанс прожити довше.

1. Рак простати

На жаль, на ранніх стадіях він зазвичай ніяк себе не проявляє, тому якщо під час пальцевого ректального дослідження лікар виявив, що простата збільшена, необхідно здати аналіз крові на специфічний антиген простати і, в разі необхідності, пройти біопсію.

2. Рак легенів

Його симптомами є безперервний довгий час кашель, присутність крові в відхаркувальний мокроті, а також біль у грудях, не пов’язана з рухом.

3. Рак кишечника

Кров в калі – привід для обов’язкового візиту до лікаря. Іноді її причиною може бути геморой або дивертикуліт, а іноді це може бути передраковий поліп. У будь-якому випадку, необхідна колоноскопія.

4. Рак сечового міхура

Раннім симптомом цього виду раку може бути наявність крові в сечі.

5. Лімфома

Якщо у вас збільшилися лімфатичні вузли на шиї, під пахвами або в паху, і припухлість не проходить протягом тижня, зверніться до лікаря. Приводом для занепокоєння також є раптова втрата ваги або біль в лімфатичних вузлах після вживання алкоголю.