ЗИМОВІ ПАРАЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ

Лише тиждень минув як закінчились зимові Олімпійські ігри. А вже у п`ятницю 9 березня стартують XІІ Зимові Паралімпійські ігри. Зимові Паралімпійські ігри 2018 відбудуться у Пхьончхані (Південна Корея) з 9 березня по 18 березня.

Збірна України брала участь у 4 зимових Паралімпійських іграх. Вперше команда виступила у 1998 році. За історію зимових ігор здобула 90 нагород

33 спортсмена представлятимуть Україну на цих зимових Паралімпійських іграх. Україна вшосте візьме участь у цих змаганнях.

В програму параолімпійських входять наступні види спорту: біатлон, керлінг, лижні перегони, хокей, сноуборд, гірськолижний спорт. Українці змагатимуться у трьох видах програми: лижних гонках, біатлоні і гірських лижах.

Міжнародний Паралімпійський комітет виділяє шість категорій інвалідності, що застосовуються як до літніх, так і зимових паралімпійських ігор.

1. Часткова або повна втрата щонайменше однієї кінцівки.

2. Церебральний параліч. Беруть участь спортсмени з ушкодженнями головного мозку: наприклад церебральний параліч, черепно-мозкова травма, інсульт або аналогічна інвалідність.

3. Інтелектуальна інвалідність. Спортсмени зі значним порушенням інтелектуального функціонування та пов’язаними обмеженнями поведінки.

4. Інвалідні візки. Спортсмени з травмами спинного мозку та іншими порушеннями, які вимагають для участі в змаганнях використання інвалідного візка.

5. Слабозорі. Спортсмени з порушеннями зору, починаючи від часткової втрати зору до повної сліпоти.

6. Інша інвалідність. Спортсмени з фізичними вадами, які не підпадають під строгі критерії однієї з перерахованих вище п’яти інших категорій, карликовість, розсіяний склероз або вроджені вади кінцівок.