ДИТЯЧИЙ ФІТНЕС. КОЛИ ПОЧИНАТИ?

Як часто ми чуємо таку фразу «Здорові діти – здорова країна». І в більшості випадків на цьому все закінчується.

Ще два десятка років тому діти проводили свій вільний час на вулиці. Футбол, хокей, катання на велосипеді, рухливі ігри, «резинки», «класики» тощо. Ми не встигли оглянутися як комп`ютери, гаджети, телефони ввійшли в наше життя і тим самим замінили «живе» спілкування. Здобуття освіти не просто витіснило фізичний розвиток на друге місце. Батьки про нього просто забули. І «обвішали» дитину репетиторами, відвідуванням різноманітних творчих гуртків, студій. Тим самим обмежили дитину у вільному часі, який вона змогла би проводити на вулиці.

За 26 років незалежності України мало що змінилося і у фізичному вихованні дітей, школярів. У дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах заняття викладаються за програмою, яку затвердили десятки років тому. Інколи до неї вносяться нововведення. Але що з тих нововведень якщо через недостатнє фінансування в цих закладах стара або відсутня спортивна база, інвентар. Кваліфікація викладачів також потребує підвищення. Але поряд з цим МОЗ України «трубить» про велику кількість захворювань серед дітей. Статистичні дані показують, що кожна 4 дитина має порушення постави. А ще почастішали нещасні випадки на уроках фізкультури. І це призвело до того, що батьки масово роблять довідки про звільнення дітей від уроків фізкультури.

Екологія, соціально-психологічний та економічний стан, гіподинамія та зменшення рухової активності. Ось важливі фактори, що впливають в першу чергу на стан здоров`я дітей та школярів. Але хочеться відмітити позитивні тенденції у розвитку фітнес індустрії за останні десять років. Це відкриття сучасних фітнес-центрів, спортивних клубів, басейнів, тенісних кортів, впровадження новітніх технологій фітнесу. А фітнес тренера – це досвідчені, грамотні спеціалісти у своїй галузі, які проводять як групові так і індивідуальні заняття. Це і дає поштовх до цікавих занять не тільки для дорослого населення але й дітей, і навіть цілими сім`ями. Тому на допомогу батькам приходять заняття з дитячого фітнесу. Така послуга з`явилася порівняно недавно і дозволяє «добрати» дитині те, чого вона не до отримує в садку чи у школі.

5 причин, чому треба віддати дитину на дитячий фітнес:

1. Дитячий фітнес сприяє зміцненню опорно-рухового апарата малюка: формується правильна і гарна постава; зміцнюються м’язи стопи й гомілки, що слугує хорошим захистом від плоскостопості; розвиваються та зміцнюються всі основні групи м’язів організму дитини.

2. Завдяки рухливим і веселим заняттям дитячим фітнесом у дитини покращується координація рухів, рівновага, витривалість організму, сила та швидкість.

3. Легкі та динамічні заняття дитячим фітнесом зміцнюють серцево-судинну та дихальну системи організму дитини, покращують обмінні процеси в організмі, сприяють гарному травленню й теплорегуляції.

4. Дитячий фітнес підвищує опірність організму, зміцнюючи імунітет дитини, тому є хорошим захистом від застудних захворювань.

5. На заняттях дитячим фітнесом дитина зможе завести перших друзів, навчитися невимушено почуватися в колективі, зокрема якщо малюк сором’язливий або у нього є труднощі в спілкуванні. Також заняття дитячим фітнесом можуть стати для дитини початком шляху у великому спорті або захоплюючим хобі – здоровою альтернативою комп’ютерним іграм, і точно захистять дитину від зайвої ваги й ожиріння

 

Лілія Проць

шеф-редактор інтернет-журналу про здоров`я та життя “Лілія”