ЗДОРОВІ ЗВИЧКИ ДЛЯ ВАШОЇ СІМ`Ї

Бути здоровим стає в тренді. І якщо незначний відсоток людей намагається вести здоровий спосіб життя разом зі всією сім`єю. То більша частина сімей лише думає починати.

Ми читаємо багато літератури, слухаємо поради від лікарів та експертів. Інформація «заполонила» наш мозок. Але наважитись завжди не достатньо СИЛИ ВОЛІ.

Тому рекомендую сім`ям взяти на озброєння декілька моїх дієвих порад, що дозволять вашій сім`ї бути здоровою та дружньою:

Виконання ранкової гімнастики всією сім`єю

Взяти за звичку почати виконувати ранкову гімнастику вранці. Можна почати з декількох вправ. Щоб діти мали заохочення, потрібно делегувати членам сім`ї виконання вправ по черзі чи по днях.

Приготування та приймання їжі всіма членами родини

Багато батьків скаржаться, що малюк не хоче їсти деякі овочі та фрукти. Тому візьміть на озброєння таке правило, що кожного дня дитина має вибрати один фрукт та овоч. Пояснити можна про користь та щоб дізнатися про інші їхні переваги.

Взагалі щоб діти мали бажання їсти здорову та різноманітну їжу, то залучайте їх до її приготування. Ваша дитина буде відчувати почуття гордості і буде прагнути до досягнення результату.

Більшість сімей не мають за звичку їсти разом. Зробіть за правило щоб у робочі дні хоча би раз на день (наприклад вечеря) сім`я разом приймала їжу. А у вихідні намагатися всі прийоми їжі. Це має бути не перед телевізором і ніхто з членів сім`ї не повинен говорити по телефону. Привчайте дитину до спілкування у колі сім`ї.

Вечірні посиденьки за книгою чи грою

Це одне з правил, яке б я рекомендувала батькам взяти на озброєння. Щоб щоб ваша дитина менше сиділа за «гаджетом», виділіть одну годину чи для настільної гри, чи читання книги.

Активні вихідні для всієї сім`ї

Я багато разів тверджу батькам та й всім дорослим, що вихідні мають бути активні. В залежності від пори року, погоди знайдіть час на фізичну активність. Це може прогулянка в парку чи в лісі, катання на велосипеді, заняття на спортивному майданчику, відвідування басейну тощо.

Звичайно, що комусь важко буде почати виконувати ці звички. Тому рекомендую розпочати хоча би з однієї. Щоб легше було впроваджувати ці здорові звички, то рекомендую робити «День здорового харчування», «День без гаджета».

А ще візьміть за правило у вашій сім`ї:

Створювати ваші сімейні традиції

• Бачити найкраще один в одного

• Підтримувати один одного

• Ставити цілі і прагнути їх досягти

• Бути вдячним один та одному

Здоровий сімейний спосіб життя може знизити ризик серцевого нападу та збільшити ваш шанс прожити довше.

 

Лілія Проць

шеф-редактор інтернет-журналу про здоров`я та життя “Лілія”