ЧОМУ ДИСЦИПЛІНА НАБАГАТО ВАЖЛИВІША МОТИВАЦІЇ?

Є два основні методи змусити себе щось зробити.
Перший, найпопулярніший і нищівно помилковий – спробувати мотивувати себе.
Другий, менш популярний і повністю правильний вибір – розвивати в собі дисципліну.
Це одна з тих ситуацій, коли прийняття іншого підходу негайно призводить до кращих результатів. Нечасто почуєш вірне використання виразу «зсув парадигми», але це той самий випадок. Момент, коли над головою загоряється лампочка.

В чому різниця?

Мотивація, в загальних рисах, ґрунтується на помилковому припущенні, що для завершення завдання необхідно конкретне розумовий або емоційний стан. Це повністю невірне сприйняття. Дисципліна, навпаки, відокремлює діяльність від настроїв і почуттів і тим самим обходять проблему, постійно їх покращуючи. Наслідки приголомшують.

Якщо говорити простіше, щоб почати тренування, не потрібно чекати, коли ви будете в олімпійській формі. Ви, навпаки, тренуєтеся, щоб досягти цієї форми.

Якщо ти чекаєш до того моменту, поки не відчуєш, що готовий щось робити, тобі кінець. Саме так виникають страшні прокрастінаторські петлі.

Фішка в тому, щоб обрізати зв’язок між почуттями і діями, і робити те, що потрібно, в будь-якому випадку. Ви будете почувати себе добре і енергійно вже згодом.

Віра в мотивацію – наслідок психологічних проблем.

Оскільки реальне життя в реальному світі іноді вимагає від людей робити те, що ніхто при здоровому глузді не може сприймати з ентузіазмом, «мотивація» натикається на нездоланну перешкоду в спробі викликати інтерес до того, що об’єктивно його не заслуговує. Єдине рішення, крім валяння дурня, полягає в тому, щоб забути про цей самий «здоровий глузд». Це жахлива, і, на щастя, помилкова, дилема.

Є інша, практична, проблема з мотивацією. У неї крихітний термін придатності, і її необхідно постійно оновлювати.

Мотивація – це коли ти вручну тиснеш на рукоятку, щоб посилити тиск. У кращому випадку, вона зберігає і перетворює енергію для конкретної мети. Бувають ситуації, коли це правильний підхід – на думку спадають олімпійські змагання і втечу з в’язниці. Але це жахлива основа для звичайних щоденних дій, і навряд чи це допоможе досягненню довгострокових результатів.

Навпаки, дисципліна – вона як мотор, який одного разу завівся і постійно постачає енергію в систему.
Продуктивність не має необхідних психічних станів. Для послідовних, довгострокових результатів, дисципліна перевершує мотивацію.

Дисципліна, якщо коротко, це система, а мотивація, в той же час, швидше аналогічна цілі. В цьому є симетрія. Дисципліна – це щось більш-менш постійне, а мотивація – швидкоплинне.

Як розвинути дисципліну? Купуючи звички – починаючи з маленьких, навіть мікроскопічних, набираючи обертів, використовуючи їх для подальших змін у повсякденному житті, будуючи петлю позитивної віддачі. Мотивація – це контрпродуктивний підхід до продуктивності. Що важливо – так це дисципліна.