ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ОЧЕЙ

Ті чи інші проблеми із зором можуть виникнути у людини в будь-якому віці. Але найчастіше захворювання починають розвиватися саме у шкільні роки, коли посилюється навантаження на очі. Якщо Ви почали помічати, що дитина стала гірше бачити або скаржиться на втому в очах або головні болі, необхідно якомога швидше відвести його на прийом до офтальмолога для того, щоб перевірити зір дитини.

Як правило, дітям шкільного віку перевіряють зір по таблиці Сівцева. Дитині, яка не знає букви, можна перевірити зір за допомогою таблиці Орлової (замість букв вона містить зображення). Нормою вважається, коли дитина бачить десятий рядок з відстані 5 метрів кожним оком.
Проблема погіршення зору серед дітей сьогодні стоїть дуже гостро. Тому батькам важливо почати контролювати зорові навантаження дитини з ранніх років.

Вчені сьогодні все більше схиляються до того, що на статистику короткозорості серед дітей впливає технологічний прогрес. Через комп’ютер, смартфон, планшет і телевізор очі дитини вже з ранніх років піддаються надмірному зоровому навантаженні. У комплексі з інтенсивною шкільною програмою це призводить до збою зорових функцій вже в дитячому віці. Особливо це стосується дітей із захворюваннями, що впливають на кровопостачання органів зору. До групи ризику входять недоношені немовлята, алергіки, малюки з хронічними простудними захворюваннями і порушеннями обміну речовин.

Поради, які допоможуть в профілактиці захворювань очей.

Відвідуйте профілактичні огляди. Перевіряти зір дитині у офтальмолога необхідно регулярно, особливо якщо процес погіршення вже почався. Залежно від захворювання дитині допоможуть підібрати правильні окуляри або лінзи.

Організуйте дозвілля дитини. Скоротіть час, який дитина проводить перед телевізором, за комп’ютером, планшетом або смартфоном. Особливо в дні, коли є заняття в школі.

Слідкуйте за чергуванням роботи і відпочинку. Привчіть дитину відпочивати від навантажень на зір, роблячи перерви під час навчання або ігор на комп’ютері. Ви також можете показати йому вправи для очей, виконання яких на початкових етапах доведеться контролювати.

Додайте в раціон корисні продукти. Слідкуйте за тим, щоб дитина отримувала необхідні для підтримки зору вітаміни. У раціон харчування повинні бути включені зелень і ягоди, риба, капуста, морква, сир. Крім цього можна давати полівітамінні комплекси.

Зміцнюйте організм дитини. Відвідування різних спортивних секцій – це запорука здоров’я очей і збереження гостроти зору.

Не допускайте перенапруження очей. Пам’ятайте, що оптична система ока починає міцніти до 7-8 років. Тому не варто прагнути віддавати дитину в школу раніше і вчити його читати і писати раніше 5 років. Не саджайте дітей до трьох років перед телевізором і не дозволяйте проводити тривалий час за комп’ютером і планшетом до 7 років.