ТОП-10 найбільш титулованих олімпійських чемпіонів

Історія сучасних Олімпійських ігор налічує 120 річну історію. Саме в 1894 році в Парижі було прийнято рішення про відродження Олімпійських ігор. За багаторічну історію олімпійського руху перетворилося з хаотичних і непопулярних змагань в головне спортивне свято планети. Сотні спортсменів стали знаменитими і великими завдяки своїм успіхам на Олімпійських іграх. Тисячі спортсменів були удостоєні звань олімпійських чемпіонів і призерів. Однак, є в історії Ігор і ті, хто своїми нагородами і відданістю спорту вніс найбільший вклад в розвиток Олімпійських ігор.

Представляємо Вашій увазі десятку найбільш титулованих олімпійських чемпіонів з 1894 по 2016 рік.

10 спортсменів, які представлені нижче визначені за кількістю золотих медалей, а не за загальною кількістю виграних нагород !!! Срібні і бронзові медалі мають другорядне значення. Саме такий підхід використовується в неофіційному командному заліку на Олімпійських іграх.

 

1. Майкл Фелпс.

Загальний підсумок: 26 медалей. 22 золотих, 2 срібних, 2 бронзових.

Майкл Фелпс – абсолютний феномен в історії спорту. 26 олімпійських медалей, з яких 22 золотих. В Афінах 2004 року плавець виграв 8 медалей, з яких 6 були найвищого ґатунку. Але це виявилося далеко не найкращий виступ американського генія. Через чотири роки Фелпс виграє 8 з 8 можливих золотих нагород. Здавалося, вже можна зупинитися, але тільки не «Балтіморській пулі». Плавець взяв участь в Іграх в Лондоні, де зумів виграти ще 4 золотих і одну срібну медалі. Саме після тріумфу в Лондоні Майкл Фелпс був удостоєний нагороди «Найбільший олімпійський чемпіон всіх часів». Правда і цього американцеві виявилося мало. На Олімпійських іграх 2016 року Фелпс зумів виграти ще 4 золотих медалі.

 

2. Лариса Латиніна.

Довгий час саме Лариса Латиніна була рекордсменкою за кількістю виграних олімпійських нагород. Лише в ХХІ столітті рекорд феноменальною гімнастки побив плавець Майкл Фелпс. Однак Латиніна і донині є рекордсменкою за кількістю медалей серед жінок. Найбільший успіх досяг Латиніну на дебютних для неї Іграх 1956 року, де гімнастка виграла 4 золотих медалі. На одну золоту медаль менше спортсменка виграла на Іграх 1960 року в Римі. Ще 2 золота Латиніна зуміла покласти в скарбничку збірної СРСР в 1964 році в Токіо. Всього на рахунку радянської гімнастки 18 медалей.

Загальний підсумок: 18 медалей. 9 золотих, 5 срібних, 4 бронзових.

 

3 місце. Пааво Нурмі.

Ім’я Пааво Нурмі мало знайоме сьогодні любителям спорту, адже золоті роки легкоатлета припали на першу половину ХХ століття. «Летючий фін» є найтитулованішим спортсменом в історії олімпійською легкої атлетики. Майже через 90 років жодному з представників «королеви спорту» так і не вдалося перевершити дивовижний результат фіна. Пааво Нурмі виграв 12 олімпійських нагород, 9 з яких – золоті. Фінн виграв медалі на Іграх 1920 році, 1924, 1928 років.

Загальний підсумок: 12 медалей. 9 золотих, 3 срібних.

 

4 місце. Марк Спітц.

Американському плавцю Марку Спітцу знадобилося участь лише в двох Олімпійських іграх, щоб виграти 9 золотих медалей. При цьому в скарбничці спортсмена красуються ще срібна і бронзова медалі Ігор 1968 року. Олімпійський дебют спортсмена відбувся в 1968 році, де Спітц в складі збірної виграв 2 золоті медалі в естафетах. Однак, по істині тріумфальними, для американця стали Ігри 1972 року в Мюнхені. Тут спортсмен завоював 7 золотих нагород з 7 можливих.

Загальний підсумок: 11 медалей. 9 золотих, 1 срібна, 1 бронзова.

 

5 місце. Карл Льюїс.

Якщо Уле Бьорндален «король біатлону», то Льюїс по праву має право носити титул «король спринту». Карл Льюїс є другим в історії легкоатлетом, якому вдалося виграти 9 золотих олімпійських нагород. У 1984 році американець став справжньою зіркою «домашньої Олімпіади» в Лос-Анджелесі, де зумів виграти 4 золоті нагороди. У Сеулі та Барселоні Льюїс завоював по 2 золоті медалі. Також в 1988 році спортсмен виграв срібну медаль. У 1996 році, коли Ігри знову проходили на батьківщині спортсмена, Льюїс зумів виграти ще одну медаль найвищого ґатунку, і це в 35 років.

Загальний підсумок: 10 медалей. 9 золотих, 1 срібна.

 

6 місце. Уле Ейнар Бьорндален.

Уле Бьорндален – король біатлону. Також легендарний норвежець займає абсолютне перше місце за кількістю олімпійських нагород серед представників зимових видів спорту. Збирання медалей норвежець почав в 1988 році, коли в Нагано виграв золото в спринті на 10 км і срібло в естафеті 4х7,5 км. Ігри 2002 року пройшли під проводом короля. У Солт-Лейк-Сіті Бьорндален виграв 4 золоті медалі. У 2006 році з трьох медалей жодна з них не виявилася золотою, але норвезький біатлоніст не здався і зміг виграти золото у Ванкувері і 2 золоті медалі в Сочі.

Загальний підсумок: 13 медалей. 8 золотих, 4 срібних, 1 бронзова.

 

7-8 місця. Біргіт Фішер і Бйорн Делі.

Сьоме і восьме місця розділили між собою представники літнього та зимового видів спорту. Біргіт Фішер – найтитулованіша представниця веслування на байдарках. А Бьорну Делі не було рівних в лижних гонках.

 

Біргіт Фішер займає друге місце серед жінок (після Лариси Латиніної) за кількістю олімпійських нагород. Також вражає і період, за який спортсменка зуміла виграти численні медалі. Перше олімпійське золото Фішер завоювала в далекому 1980 році в Москві. Останній олімпійським тріумф стався з німкенею через 24 роки на Олімпійських іграх в Афінах. Ех, якби не бойкот 1984 року, хто знає скільки б медалей було на рахунку феноменальною веслувальниці. У 1980 році німкеня виграла золото в одиночці на дистанції 500 м. У Сеулі 1988 року золотий дубль в двійці і четвірці, а в одиночці Фішер була другою. У Барселоні німкеня знову найкраща в одиночці. Другою спортсменка стала в четвірці. В Атланті 1996 року знову золото. На цей раз в четвірці. Другою Фішер була в двійці. У Сіднеї Біргіт Фішер виграє 2 золота – в двійці і четвірці. Але і цього ненаситній німкені було мало. У 2004 році 42-річна спортсменка їде на Ігри в Афіни, де її досвід приносить німецькій четвірці золото, а двійка виграє срібло. Тільки після цього спортсменка заспокоїлася і пішла з великого спорту.

Загальний підсумок: 12 медалей. 8 золотих, 4 срібних.

 

Бьорн Делі – кращий лижник всіх часів і народів. Норвежець займає друге місце за кількістю золотих медалей після легендарного Бьорндалена. Всі свої олімпійські нагороди спортсмен завойовував рівномірно. З кожних Ігор з 1992 по 1998 роки лижник відвозив по 4 медалі. Ось тільки в Альбервіле і Нагано норвежцю вдалося виграти по 3 золоті нагороди, а в 1994 році в Ліллехаммері Делі завоював 2 медалі найвищого ґатунку. Справедливості заради, слід зазначити, що Делі потрапив в період, коли зимові Олімпійські ігри проводилися не раз в 4 роки, а раз в 2 роки – в 1992 і 1994 роках відповідно. Це обумовлено рішенням МОК, щоб літні і зимові Ігри проводилися з різницею в два роки. Також на рахунку норвежця 4 срібні нагороди.

Загальний підсумок: 12 медалей. 8 золотих, 4 срібних.

 

10-9 місця. Дженні Томпсон і СААВ Като

Дев’яте і десяте місця розділили між собою Дженні Томпсон і японець СААВ Като. Спортсмени виграли по 8 золотих медалей. Але Томпсон виграла їх в змаганнях з плавання, а Като 8 разів перемагав на олімпійських змаганнях зі спортивної гімнастики. Крім цього в активі спортсменів по 3 срібла та одна бронза.

 

Дженні Томпсон по праву можна назвати «командним гравцем». Так як майже всі свої медалі спортсменка виграла в естафетних запливах. Перший олімпійський тріумф до Томпсон прийшов на Олімпійських іграх в Барселоні, де плавчиха виграла 2 золоті медалі в двох естафетах 4х100 м (вільний стиль і комбінований). Також в Каталонії американка стала другою на дистанції 100 м вільним стилем. В Атланті в 1996 році плавчиха не тільки повторила досягнення чотирирічної давності, а й примножила його. Дженні Томпосн виграла 3 золоті медалі в трьох естафетах: 4х100 м і 4х200 м вільним стилем, комбінованій 4х100 м. В олімпійському Сіднеї спортсменка, як-будто під копірку знову виграє 3 золоті медалі в естафетах. При цьому посилює успіх особистою бронзовою медаллю в запливі на 100 м вільним стилем. Однак і цього їй було мало. 31-річна плавчиня взяла участь в Іграх 2004 року, де виграла ще 2 срібні медалі в естафетах.

Загальний підсумок: 12 медалей. 8 золотих, 3 срібних, 1 бронзова.

 

Сааво Като – один з найвидатніших гімнастів за всю історію. На його рахунку 12 медалей, 8 з яких найвищого рівня. Вперше олімпійським чемпіоном гімнаст став в Мехіко в 1968 році, де був кращим в абсолютній першості, вільних вправах і з командою. У вправах на кільцях Като показав третій результат. У 1972 році японець знову виграє 3 медалі. І знову СААВ Като кращий в абсолютній і командній першості. Також гімнастові не було рівних на брусах. На коні і перекладині гімнаст був другим. Останніми Олімпійськими іграми японця були Ігри 1976 року в Монреалі. І тут спортсмен не схибив. 30-річний гімнаст виграв 2 золота: бруси і командна першість. Срібло в абсолютній першості.

Загальний підсумок: 12 медалей. 8 золотих, 3 срібних, 1 бронзова.

Джерело http://vespo.com.ua