WELLNESS ДЛЯ ОФІСНОГО ПРАЦІВНИКА

За останні роки зросла кількість людей, що працюють в офісних приміщеннях. Їх називають «білі комірці». В той же час за високою зарплатою, престижністю професії, комфортними умовами, кар`єрним ростом є ряд негативних наслідків на здоров`я офісних працівників.

А саме, довге сидіння за робочим місцем, харчування на нашвидкуруч, постійний стрес, понаднормові робочі години, задушливі приміщення тощо. Це ще не весь перелік.

Сайт ЛІЛІЯ сформував декілька порад для офісних працівників, за допомогою яких вони можуть залишатися активними та позитивними.

Правильне сидіння за робочим місцем та часті перерви

Тривале сидіння за робочим столом може призвести до болів у спині, зниження уваги. Ми вже писали про правильне сидіння за столом. Тривале сидіння в одному положенні викликає дискомфорт. Тому кожні 20-30 хвилин рекомендується робити перерву на 2-3 хвилини. Під час перерви рекомендується ходьба, нахили, присідання, розтягнення.

Здорове та правильне харчування

Офісні працівники мають мати поживний сніданок. Тобто намагатись вранці їсти вдома. Зменшити кількість перерв на каву та замінити солодощі на більш здоровий перекус. А для здорових перекусів використовувати сухофрукти, горіхи, фрукти.

Урізноманітнити дії

Якщо у вас одноманітна робота, то це призведе до втоми. Тому намагайтеся виконувати дії то правою, то лівою руками. Тривалі телефонні розмови змінювати на виконання іншої офісної роботи.

Гідратація

Зневоднення погано впливає на самопочуття, концентрацію та продуктивність. Тому потрібно слідкувати за водним режимом. Щоб пам’ятати про вживання води, можна поставити склянку води на робочий стіл або ж поставити таймер про нагадування.

Дихальні вправи

Під час перерви на відпочинок рекомендуємо виділити 1 хвилину на виконання вправи: а саме зробіть вдих і тим самим втягніть живіт, прорахуйте в умі до 3, а потім зробіть видих. Вправу можна повторити 3 рази. Це зменшить вашу втому.

Прикрасьте робоче місце

Декілька фотографій вашої родини та друзів, сувеніри з поїздок на робочому столі покращить ваш настрій.

Сподіваємося, що ці поради допоможуть вам бути здоровими, як фізично, так і розумово, незалежно від того, з чим працюєте, чи годинами ви працюєте.